• آی تی گویا

  • منبع فیلم های آموزشی

پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹

آنچه که باید دید

آموزش مفاهیم اشاره گرها در سی پلاس پلاس با ویژوال استودیو

در فرهنگ علوم رایانه متغیرهای از نوع اشاره‌گر (Pointer)، به متغیرهایی گفته می‌شود که محتوای آن‌ها، آدرس خانه‌ای از حافظه یا نیل است.

در عمل، اشاره‌گر متغیری است که به متغیر دیگری اشاره می‌کند. اشاره‌گرها از پرکاربردترین نوع متغیرها در زبان‌های برنامه‌سازی محسوب می‌شوند. این امر به این علت است که اشاره‌گرها، گاهی اوقات تنها راه بیان محاسبه‌ای مشخص هستند و بخشی دیگر به این علت است که معمولاً باعث فشردگی و کارایی بیشتر قطعه برنامه‌ها نسبت به ایجاد آنها با روش‌های دیگر می‌شود.

در زبان سی اشاره‌گرها یکی از اجزای پایه زبان هستند و ارتباط اساسی با آرایه، ساختارها، و توابع دارند. چندین عملگر مختلف برای کار بر روی اشاره‌گرها وجود دارد که مهمترین آنها عملگرهای یکانی * و & هستند. عملگر & (عملگر آدرس) آدرس عملوند خود را برمی‌گردد. عملگر * (عملگر در آدرس) هم محتوای خانه‌ای که آدرس آن عملوندش قرار دارد را در دسترس می‌سازد. برای تعریف یک اشاره گر باید قبل از نام آن علامت * قرار گیرد.

در دوره آموزشی Udemy Learn pointer concepts in C++ using Visual Studio با آموزش مفاهیم اشاره گرها در سی پلاس پلاس با ویژوال استودیو اشنا خواهید شد.

سرفصل های دوره آموزشی Udemy Learn pointer concepts in C++ using Visual Studio:
– مقدمه
– با اشاره گرهای ++C شروع به کار کنید

This course is intended to be a refresher course on C++ pointers. It guides the way to create, build and run C++ console applications through the use of Visual Studio 2017 IDE. The course can be taken up by anybody who is willing to learn and  has a background of using variables in any programming language and it can also serve as a refresher course for beginner to intermediate level of developers for a quick recap. There are explanation of hands on coding and it is believed that the learners should be able to follow them without much difficulty.
Who this course is for:
Students who know the basics of programming in any language and wish to learn some advanced concepts

Course content:
– Introduction
– Get Started with C++ Pointers

 


لینک های دانلود
راهنمای دانلود

برای دانلود گروهی، تمامی لینک ها را انتخاب کنید و در نرم افزار مدیریت دانلود خود وارد کنید سپس دانلود را آغاز کنید.
اگر نرم افزار مدیریت دانلود ندارید، پیشنهاد می شود برای دانلود فایل ها حتماً از یک نرم افزار مدیریت دانلود و مخصوصاً IDM استفاده کنید
در صورت بروز مشکل در دانلود فایل ها تنها کافی است در آخر لینک دانلود فایل یک علامت سوال ? قرار دهید تا فایل به راحتی دانلود شود.
فایل های بسیار حجیم برای سهولت دریافت به چند بخش تقسیم بندی شده اند. پس از دانلود تمامی بخش ها، همگی را درون یک پوشه قرار داده و با استفاده از نرم افزار هایی همچون winrar اقدام به بازگشایی آن ها از اولین فایل نمائید.
با Extract نمودن فایل قسمت اول، قسمت های بعدی به صورت خودکار شناخته می شوند و یک به یک از حالت فشرده خارج شده و در نهایت فایل کامل را تشکیل می دهند.
چنانچه در هنگام خارج سازی فایل از حالت فشرده با پیغام CRC مواجه شدید، در صورتی که کلمه رمز را درست وارد کرده باشید. فایل به صورت خراب دانلود شده است و می بایستی مجدداً آن را دانلود کنید
دقت کنید در هنگام بازگشایی بر روی کدام یک از قسمت ها پیغام خطای CRC داده می شود سپس برای دانلود مجدد فقط همان قسمتی که خراب دانلود شده است را دانلود نمائید.
کلمه رمز جهت بازگشایی فایل فشرده عبارت www.itgoya.ir می باشد. تمامی حروف را میبایستی به صورت کوچک تایپ کنید و در هنگام تایپ به وضعیت EN/FA کیبورد خود توجه داشته باشید همچنین بهتر است کلمه رمز را تایپ کنید و از Copy-Paste آن بپرهیزید.